Nová editace obsahu

V rámci nejnovější aktualizace platformy Obec Informuje jsme kompletně přepracovali editaci obsahu. Přidávání obsahu je tak ještě jednodušší.

Nově jsme rozdělili editaci podle prvků obsahu.

Máte tak možnost do stránky přidávat, na sobě nezávislé, prvky obsahu, které jsou rozděleny dle témat na prvky textu, obrázků, souborů a tabulek.

Tento systém velice zjednodušuje práci s tvorbou obsahu a jeho formátováním. Prvky jsou na sobě nezávislé, díky čemuž nedochází při formátování k nechtěným změnám u ostatního obsahu.

Lišta nástrojů je pak zjednodušena na možnosti týkající se pouze zvoleného prvku obsahu.

Editace textu

Při editaci textu si nejprve vyberete jaké rozložení textu chcete do stránky vložit.

Následně se rozložení zobrazí a vy v nšěm můžete začít psát text.

Ovládací lišta nástrojů nabízí pouze ty nástroje, které potřebujete pro práci s textem

Práce s obrázky

Stejným způsobem funguje vkládáníá obrázků do stránky.

Jednoduše si zvolte jaký prvek s pobrázkem chcete do stránky vložit a po kliknutí se prvek ihned do stránky vloží.

Pak stačí už jen změnit defaultní obrázek za ten váš.

Práce s přiloženými soubory

Chcete li do své strányk přidat soubor(y), stačí kliknout na prvek souboru a vybrat přílohy, které chcete zobrazit.

Systém navíc umožňuje přejmenovat názvy souborů aniž by se ovlivnil jejich název v původním uložišti (vašem PC).

Tabulky

Rozdělení editace obsahu na prvky umožňuje také lepší práci s tabulkami.

Zvolte si její velikost a následně můžete jednoduše zapisovat jejich obsah.

Zároveň můžete u tabulek měnit jejich formát (vzhled).

Věříme, že tento nový a do jisté míry revoluční systém vkládání prvků obsahu do stránek velmi ulehčí právi při tvorbě obsahu napříč celou aplikací.

Systém budeme dále rozvíjet tak, abychom mohli nabídnout i pokročilejší prvky a nástroje, které vám opět ještě více ulehčí práci se systémem.

prohlédnout reference z Aktualizace